Logo
Hot News

Jak zapobiegać wzdęciom?

On piątek, Wrzesień 23rd, 2016

Prawdopodobnie każdy z nas cierpiał kiedykolwiek na wzdęcia. Dla większości osób jest to przejściowy problem z trawieniem, skutek niehigienicznie przebytego weekendu. Dla wielu osób jednakże jest to codzienny problem, który urasta do rangi choroby. Wzdęcia są uciążliwe pod względem zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Jednakże można sobie z nimi poradzić, bo istnieje wiele sposobów na wzdęcia. Wśród naturalnych sposobów na wzdęcia można wyliczyć zmianę stylu życia na zdrowszy. Uprawianie sportu, chociażby bieganie lub szybkie spacery to idealny sposób na to, aby poprawić nie tylko wygląd i spalić nieco tłuszczu, ale także jest to idealny sposób na to, aby pozbyć się problemów z trawieniem. Dobre na wzdęcia jest także stosowanie odpowiedniej diety. Należy ograniczyć zjadanie pokarmów wysokoprzetworzonych, smażonych, niezdrowych. Dobre na wzdęcia jest także ograniczanie zjadania roślin strączkowych. Rośliny strączkowe, a także kapusta, kalafior to rośliny, które mają tendencję do fermentowania w jelitach, stąd łatwiej doprowadzają do powstawania wzdęć.

Aby walczyć ze wzdęciami, należy uprawiać w sposób regularny wysiłek fizyczny, który wspomoże nas w pozbyciu się tego problemu. Można na przykład wychodzić na długie spacery raz dziennie i warto zadbać, aby były to spacery odbywające się po największym posiłku dnia.

Idealny domowy sposób na wzdęcia to także wypijanie codziennie rano szklanki gorącej wody z Amolem. Po takim początku dnia jelita zdecydowanie lepiej pracują i łatwiej przychodzi im trawienie, dzięki czemu można uniknąć problemu odkładania się niestrawionych resztek jedzenia zalegających w jelitach. Zamiast wody z Amolem można także pić sok z cytryny.

Problem wzdęć najczęściej dotyka kobiety, zwłaszcza jeśli są one po czterdziestym roku życia. Również młodsze kobiety mają przejściowe problemy ze wzdęciami w momencie kiedy są przed okresem. Wzdęcia to także problem osób, które się odchudzają i zjadają na co dzień dużo pokarmów szczególnie bogatych w błonnik.

No votes yet.
Please wait...
Your 468x60 Adsense Code Here
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Your 300x250 Adsense Code Here