Logo
Hot News

Wszystko co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej ale bałaś się zapytać

On środa, Lipiec 20th, 2016
brunetka po depilacji

Usuwanie owłosienia to jeden z najczęściej wykonywanych przez kobiety zabiegów. Można to robić zarówno w warunkach domowych, jak i w salonach kosmetycznych, klinikach urody. Metod na pozbycie się niechcianych włosów jest kilka, a jedną z nich jest depilacja laserowa.

Co warto wiedzieć o tej metodzie? Skuteczność depilacji laserowej to około 90%. Po kilku zabiegach mogą zostać nieliczne włosy, ale są one słabe i cienkie. Jednak trzeba wiedzieć, że podstawą dobrej, skutecznej i trwałej depilacji jest barwnik włosa – melanina. Im jest go we włosach więcej, tym lepiej. Włosy ciemne i grube łatwiej absorbują dawkę promieni lasera. Zatem skuteczność uzależniona jest od koloru owłosienia.

Depilacja laserowa to metoda inwazyjna, dlatego powinna być wykonywana pod nadzorem lekarza dermatologa. Należy też odpowiednio przygotować się do zabiegu. Przede wszystkim należy odczekać miesiąc od ostatniego opalania, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień skóry. Poza tym zabiegi wykonywane na skórze ze świeżą opalenizną nie są tak skuteczne. Przez opaleniznę rozumie się nie tylko kąpiele słoneczne, ale również solarium i kremy samoopalające. Im skóra jaśniejsza, tym lepiej. Nie wolno wyrywać włosów pęsetą, depilatorem czy woskiem na 7 dni przed planowanym zabiegiem. W skórze muszą być obecne cebulki włosowe, które laser zniszczy. Kosmetyki z kwasami czy retinoidami, a także leki światłouczulające i niektóre zioła (nagietek, dziurawiec), należy odstawić tydzień wcześniej, aby zapobiec nieprawidłowym reakcjom skóry na światło lasera.

Przy wyborze miejsca na zabieg należy kierować się nie tylko ceną, ale i jakością lasera. Trzeba wiedzieć, że lasery o małej mocy (niskoenergetyczne) rzadziej podrażniają skórę, ale i słabo działają na włosy, są więc mniej skuteczne. Natomiast lasery wysokoenrgetyczne cechują się większą skutecznością, ale i ryzyko podrażnień jest trochę większe. Prawidłowo po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry, które ustępuje po 1-2 godzinach. Ciekawe informacje na temat depilacji laserowej można uzyskać zapoznając się z filmem z kanału youtube:

Jak dotąd nie wymyślono skuteczniejszej metody niż depilacja laserowa. Z pewnością każdy, kto myśli o takim zabiegu, będzie zadowolony, o ile jego owłosienie ma ciemny kolor. Niestety, minusem jest fakt, że usunięcie włosów blond, rudych i siwych, jest niemożliwe za pomocą lasera.

No votes yet.
Please wait...
Your 468x60 Adsense Code Here
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Your 300x250 Adsense Code Here