Logo
Hot News

Czy warto wszczepiać implanty stomatologiczne?

On wtorek, Kwiecień 21st, 2015

Czy w implanty stomatologiczne warto inwestować, czy może nie są one aż tak niezastąpione jak przekonują nas o tym stomatolodzy? Takie pytanie zadaje sobie pewnie bardzo wiele osób stojących przed koniecznością odbudowy brakujących zębów i wyborem pomiędzy implantami, a protezami tradycyjnymi.

Jak zatem brzmi odpowiedź?

Implanty stomatologiczne na pewno są warte uwagi i godne polecenia, jako jedna z najlepszych opcji w protezowaniu, co więcej – implanty to opcja najlepsza. Wynika to z ich konstrukcji i sposobu funkcjonowania. Implanty zastępują całość utraconego zęba – wszczep to zamiennik dla korzenia, a mocowana na nim korona odbudowuje część widoczną zęba. Z tego wynika podstawowa zaleta implantów – budową są najbardziej zbliżone do zębów naturalnych i tego faktu nikt nie może zanegować.

Przeciwwskazania w implantacji

To, że implanty są najlepsze, nie oznacza, że mogą zostać wszczepione każdemu. W implantacji pojawiają się pewne przeciwwskazania, a najlepiej oceni je lekarz, który ma wykonać implantację. Przeciwwskazania mają charakter ogólny lub miejscowy.

Oprócz przeciwwskazań zdrowotnych jednym z ważniejszych czynników przemawiających przeciwko zastosowaniu implantów, jest niedostateczny poziom higieny jamy ustnej u pacjenta, żaden poważny stomatolog nie wszczepi implantów osobie, która ewidentnie nie dba o zęby. Profesjonalista jest w stanie dość łatwo to ocenić.

Implanty stomatologiczne – cena

Nie bez powodów zabieg implantacji określiliśmy na początku mianem inwestycji. W porównaniu z innymi zabiegami stomatologicznymi implantacja jest zabiegiem dosyć drogim, ale jako inwestycja jest inwestycją długoterminową. Jej koszt rozkłada się na długie lata (nawet dziesięciolecia), podczas gdy efekty niektórych innych zabiegów utrzymują się przez kilka lat. Jeśli dbamy o zęby (i implanty) to wszczepy mogą utrzymać się w tkankach nawet do końca naszego życia zapewniając nam pełen komfort funkcjonowania na wiele, wiele lat.

No votes yet.
Please wait...

About -

Your 468x60 Adsense Code Here
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Your 300x250 Adsense Code Here