Logo
Hot News

Zdrowe śniadania w prostym wydaniu

On wtorek, Kwiecień 19th, 2016
owocowe musy

Jedzenie śniadania to bardzo ważny moment każdego dnia. Ten frazes może wydawać się nudny, ponieważ jak mantrę powtarza to każdy poradnik zdrowego żywienia. W dzieciństwie powtarzali nam to rodzice, w szkole higienistka, a dziś trenerzy i czytane poradniki. Dlaczego tam często mówi się o śniadaniu? Odpowiedź jest równie banalna – śniadanie faktycznie jest sprawą kluczową, jeśli zależy nam na dostarczaniu organizmowi energii w odpowiedni, korzystny dla zdrowia i samopoczucia sposób. Jest przynajmniej kilka powodów, dla których należy o nich zawsze pamiętać.

Śniadanie pomaga rozpocząć dzień z nową energią

Przygotowuje organizm na wysiłek całego nadchodzącego dnia i zapobiega wilczym atakom głodu pod wieczór, dlatego też stanowi profilaktykę nadwagi. Warto zadbać o to, by jego zjedzenie było atrakcyjne – istnieje cały repertuar smacznych potraw śniadaniowych, a takie sprzęty jak wyciskarka do soku pozwolą wzbogacić je o świeży owocowy lub warzywny sok, pełen witamin i zdrowego cukru. W połączeniu z owsianką lub kanapkami z pełnoziarnistego chleba zapewni nam to całodzienną ochronę przed nadmiernym zmęczeniem, niekontrolowanym podjadaniem i silnym przeżywaniem stresu. Ponadto niejedzenie śniadania stwarza ryzyko dolegliwości ze strony układu pokarmowego i serca. Jak to działa? Brak śniadania powoduje, że kolejne posiłki będą niebezpiecznie podnosiły poziom glukozy we krwi. Dlatego warto zainteresować się swoimi porannymi rytuałami i uzupełnić je o porządne, przemyślane śniadanie, jeśli brakuje go w terminarzu.

Na obiad natomiast można przygotować własnej roboty doskonały i zdrowy makaron:

Noc jest dla organizmu porą regenerowania się, gdy zużyte zostają ostatnie rezerwy glukozy z poprzedniego dnia. Dlatego tak ważne jest dostarczenie nowej porcji energii niedługo po wstaniu – najlepiej do godziny. Zaniedbanie tego elementu grozi utratą kontroli nad ilością i jakością spożywanego pokarmu przez resztę dnia. Rozregulowany, pozbawiony stałych posiłków organizm magazynuje też tkankę tłuszczową, co szybko może przełożyć się na nadwagę, problemy ze zdrowiem i samopoczuciem.

Szczegółowe informacje na temat profesjonalnych wyciskarek do soków znajdą Państwo na https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-jednoslimakowe

No votes yet.
Please wait...
Posted in Uroda i SPA
Your 468x60 Adsense Code Here
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Your 300x250 Adsense Code Here