Logo
Hot News

Ginekolog a ciąża

On poniedziałek, Maj 1st, 2017
ciaza

Nie oszukujmy się. Najważniejszym i najtrudniejszym okresem w życiu każdej kobiety jest ciąża. Ginekologia jest dziedziną medycyny która dba o kobiety i ich maleństwa w tych trudnych miesiącach.

Pierwsza wizyta u lekarza ginekologa powinna mieć miejsce jak tylko zaczynamy mieć podejrzenia, że jest się w ciąży. Obojętnie czy kobieta wykonała test ciążowy dostępny w aptece czy po prostu ma podejrzenia bo zaobserwowała u siebie podejrzane objawy takie jak opóźniająca się miesiączka, mdłości, dziwne bóle podbrzusza czy jakiekolwiek inne wskazujący, że może być w stanie błogosławionym powinna natychmiast zgłosić się do ginekologa.

Pierwsza ciąża i wizyta u ginekologa

Ginekologia jest przygotowana na każdy rodzaj ciąży i potrafi sobie poradzić praktycznie ze wszystkim. Dlatego już na pierwszej wizycie lekarz ginekolog zrobi nam badanie USG i jeżeli ciąża jest już odpowiednio rozwinięta pacjentka może nawet usłyszeć bicie serduszka swojego maleństwa. A to jest moment którego nigdy się nie zapomina. Przy okazji pierwszej wizyty lekarz ginekolog założy nam książeczkę ciąży i zapisze niezbędne do wykonania badania.

badanie-u-ginekologa

Niestety czeka nas ich sporo. Nie ma co się obrażać gdy zobaczymy skierowanie na wykonanie badań na HIV i inne choroby weneryczne. Ginekologia widziała już różne przypadki i jest to po prostu dmuchanie na zimne tak by zapewnić zdrowy start naszemu maluszkowi.Jednym z ważniejszych badań jest ustalenie naszej grupy krwi oraz sprawdzenie czy w naszej krwi obecne są przeciwciała. Ginekologia potrafi radzić sobie już z konfliktem serologicznym jednak bez jak najszybciej diagnostyki nic nie będzie w stanie zrobić.

Tak naprawdę do lekarza ginekologa powinnyśmy w ciąży zgłaszać się co miesiąc tak by nie tylko obserwować na USG rozwój naszego maleństwa ale też by ginekolog sprawdzał czy wszystko jest ok. Na ciężarną może czekać wiele przeszkód i niespodzianek podczas tych dziewięciu miesięcy jednak odpowiedni lekarz i comiesięczne wizyty poradzą sobie praktycznie ze wszystkim.

Ginekologia ciążą zajmuje się od zawsze a dobry ginekolog przeprowadzi nawet trudną ciąże w odpowiedni sposób.

No votes yet.
Please wait...

About -

Posted in Sprzęt medyczny
Your 468x60 Adsense Code Here
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Your 300x250 Adsense Code Here