Logo
Hot News

Naturalna witamina K – dowiedz się gdzie ją można znaleźć

On czwartek, Marzec 2nd, 2017

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak ważna dla naszego organizmu jest witamina K. Witamina K to nie jest jak może się wydawać jedna substancja. Mianem witaminy K określa się związek kliku substancji o podobnej budowie i działaniu dla ułatwienia nazywamy ją witamina K. Musimy w tym momencie sobie zdać sprawę, że 90% przyjmowanej przez nas witaminy K pochodzi z roślin. Jeżeli do tego dodamy, że witamina K pomaga i jest stosowana w następujących dolegliwościach: wspomaganie prawidłowego krzepnięcia krwi, ochrona kości przed złamaniami, zapobieganie wapnieniu żył, silne mdłości i wymioty podczas ciąży, zapalenie jelit, osteoporoza, kamienie nerkowe, mukowiscydoza, rak trzustki, rak wątroby to stwierdzimy wszyscy, że warto przyjrzeć się bliżej tej witaminie i rośliną w których występuje. Witamina K występuje głównie w roślinach zielonych takich jak: szpinak, brukselka, zielony groszek, szparagi, kapusta włoska, lucerna, ogórek, sałata rzymska, brokuły, marchew.

Witamina K dobrze znosi gotowanie i wszelkiego rodzaju przetwarzanie, jednak niestety w sokach warzywnych nie znajdziemy jej już za wiele. Oprócz wymienionych wyżej warzyw surowych lub gotowanych bardzo dobrym źródłem witaminy K sa produkty fermentowane z soi i niektóre rodzaje sera. Podczas fermentacji ilość witaminy K zwiększa się zdecydowanie. Ważne jest również to, aby pamiętać o tym, że na przykład więcej witaminy K znajdziemy w zewnętrznych liściach kapusty czy sałaty dlatego warto te zewnętrze liście wykorzystywać po dokładnym wymyciu. Niedobór witaminy K może powodować: silne krwawienia: miesiączkowe, dziąseł, z nosa, częste siniaki na skórze, wapnienie żył lub zastawek, łamliwość kości. Natomiast, na co trzeba zwrócić uwagę, nadmiar witaminy K nie powoduje zatrucia organizmy, zarówno witaminy w suplementach jak i pozyskanej naturalnie.

Trzeba pamiętać o tej witaminie. Warto również uzupełniać ją w swoim organizmie. Idealne do tego jest Vitabuer D3+K2. Suplement zwierający nie tylko witaminę K ale również witaminę D. Obie witaminy słońca zawarte w preparacie sprawiają, że można uniknąć wielu nie potrzebnych chorób w swoim życiu.

No votes yet.
Please wait...

About -

Posted in Farmaceutyki
Your 468x60 Adsense Code Here
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Your 300x250 Adsense Code Here