Logo
Hot News

Leczenie infekcji intymnych globulkami dopochwowymi

On piątek, Sierpień 1st, 2014

Młode kobiety znacznie częściej cierpią na stany zapalne czy grzybiczne pochwy, aniżeli panie w wieku średnim czy starszym. Wynika to stąd, że dziewczyny dopiero zaczynają życie seksualne i mogą źle reagować na florę bakteryjną partnera bądź na prezerwatywy. Nie zawsze też należycie dbają o higienę lub ubierają się zbyt cienko, co niestety sprzyja infekcjom okolic intymnych. Dlatego też sporo młodych kobiet trafia do gabinetów ginekologicznych, skarżąc się na suchość czy pieczenie bądź swędzenie pochwy, na podrażnioną skórę warg sromowych czy też na ból jajników.

 

Metody leczenia

Aby lekarz mógł podjąć odpowiednie leczenie, najpierw musi postawić diagnozę. Czasami, aby stwierdzić, co dolega pacjentce, wystarczy przeprowadzić tradycyjny wywiad ginekologiczny. Kiedy indziej potrzeba dodatkowo cytologii, USG czy badania wycinka z zatoki Douglasa, który pobiera się operacyjnie, pod narkozą.

Metody leczenie problemów ginekologicznych okazują się bardzo różne. W skrajnych przypadkach konieczny okazuje się zabieg, jednak zazwyczaj wystarczy kuracja antybiotykowa i przeciwzapalna oraz uzupełnieni flory bakteryjnej pochwy. W tym celu lekarze przepisują kobietom tabletki doustne, czopki doodbytnicze, jak również globulki dopochwowe.

Globulki dopochwowe takie jak Albothyl okazują się bardzo skuteczne, gdyż działają bezpośrednio na chore miejsce. Usuwają z pochwy groźne bakterie i wirusy czy grzyby, łagodzą stany zapalne, zmniejszają ból, pomagają się dobudować podrażnionemu czy startemu naskórkowi. Wiele pacjentek jednak nie przepada za tą formą terapii, gdyż globulki mogą wyciekać z pochwy, plamić bieliznę i powodować przykry zapach. Aby uniknąć podobnych komplikacji, należy nosić podpaski, często się podmywać lub przynajmniej stosować nawilżane chusteczki do higieny intymnej.

 

Po terapii ginekologicznej

Po terapii ginekologicznej kobieta powinna zadbać o to, aby nie prędko zachorować. Dlatego powinna się skupić na uzupełnieniu flory bakteryjnej pochwy. W tym celu może zażywać probiotyki, doustne bądź też mające formę globulek, a także stosować specjalny żel do higieny intymnej.

No votes yet.
Please wait...
Posted in Farmaceutyki
Your 468x60 Adsense Code Here
Displaying 1 Comments
Have Your Say

  1. wiki pisze:

    Aby zapobiegać infekcjom warto stosować profilaktycznie probiotyki zarówno doustne jak i dopochwowe np. po okresie, czy po basenie. Ja stosuje lactovaginal, również w ciąży dzięki czemu nie miałam żadnych infekcji.

    No votes yet.
    Please wait...
Displaying 1 Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Your 300x250 Adsense Code Here