Logo
Hot News

Infekcje pochwy i upławy? Spokojnie, globulki wystarczą

On poniedziałek, Marzec 24th, 2014

Czy wiesz, że 80% kobiet posiada w składzie flory swojego ciała grzyba Candida albicans, który może powodować infekcje pochwy oraz upławy? Niemniej przez znaczną część czasu ten drożdżak pozostaje nieaktywny. Jednak jeśli nie stosujemy globulek, bardzo możliwe, że może w pewnym momencie dojść do zakażenia. Średnio 75% kobiet choć raz w swoim życiu choruje na drożdżycę, a dla połowy z nich jest to choroba nawracająca.

Przyczyny infekcji pochwy i zagrzybienia

Za bezpośrednie zapalenie pochwy i źródło upławów odpowiada grzyb Candida albicans albo jego odmiany w tej samej rodzinie. Czasami może dojść do zakażenia grzybem Saccharomyces cerevisiae, który znacznie trudniej się leczy, a przy tym daje objawy podobne do cukrzycy.

Do infekcji pochwy może dojść z wielu powodów, jednak najczęściej wynika ona z:

  • Stosowania antybiotyków przez dłuższy czas, zwłaszcza bez leków ochronnych,
  • Zaniedbania higieny miejsc intymnych,
  • Spożywania dużych ilości cukrów, które wspomagają rozwój grzybicy,
  • Kontaktu z zakażeniem (w miejscu publicznym poprzez kontakt albo w wyniku stosunku płciowego z zakażonym partnerem).

Trzeba przy tym podkreślić, że grzybiczne infekcje pochwy i upławy nie są chorobą weneryczną, a zatem może do nich dojść nie tylko poprzez seks, lecz również petting czy zwyczajne zetknięcie się okolicy intymnej z zakażonym miejscem. Dlatego też lekarze zalecają kobietom profilaktycznie przyjmowane globulki Albothyl na upławy, jeśli te uprawiają sporty (zwłaszcza pływanie) albo mają sporo kontaktów cielesnych.

Objawy zakażenia grzybem Candida albicans

Do najpowszechniejszych objawów zalicza się:

  • Swędzenie oraz pieczenie sromu,
  • Upławy z pochwy w postaci gęstej, serkowatej wydzieliny,
  • Nieprzyjemny, pleśniowy zapach,
  • Poczucie bólu przy podrażnieniu pochwy przez ciało obce.

Jeśli jakikolwiek z tych objawów pojawia się u ciebie i nie ustępuje w przeciągu kilku dni, niezwłocznie udaj się do ginekologa na badania. Nie należy w żadnym przypadku ignorować infekcje pochwy, jako że ich leczenie może zająć sporo czasu w przypadku zaniedbania, a nawet prowadzić do poważnych komplikacji.

No votes yet.
Please wait...
Tagi:
Posted in Farmaceutyki
Your 468x60 Adsense Code Here
Displaying No Comments
Have Your Say

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Your 300x250 Adsense Code Here